Wstaw ten film na swoją stronę

Skopiuj poniższy kod i wklej go na swojej stronie.


zamknij okno
      Bookmark and Share
Specjalne podziękowania
Specjalne podziękowania:
Projekt sali kinowej: Eric Huang
Tłumacz: Katarzyna Biernacka

zamknij okno

A Newer Version of Flash is needed to display content on this page.


Tribe of Heart Screening Room
  ENGLISH / ČESKY / ESPAÑOL (SUBTITULADA)  / ESPAÑOL (DOBLADA)  / HRVATSKI   
עברית / РУССКИЙ / PORTUGUÊS / POLSKI / SLOVENIAN / SUOMALAINEN / SVENSKA / VIỆT
 
 
W wielokrotnie nagradzanym filmie dokumentalnym "Świadek" ("The Witness"), Eddie Lama wyjaśnia jak przez większość życia bał się zwierząt i unikał ich do momentu, kiedy to miłość do małego kotka otworzyła mu serce i zainspirowała do ratowania bezdomnych zwierząt i niesienia przesłania o współczuciu na ulicach Nowego Jorku. Historię tej niezwykłej przemiany świadomości Eddie opowiada z humorem i w bardzo bezpośredni sposób. Więcej informacji na oficjalnej stronie filmu: The Witness

 

   

 
           
           
           

Jenny Stein & James LaVeck
  Filmowcy i współzałożyciele Tribe of Heart - Jenny Stein i James LaVeck  

Witamy na stronie wirtualnej sali projekcyjnej filmu "Świadek" stworzonej przez Tribe of Heart. Cieszy nas bardzo, że możemy podzielić się z Wami filmem, który do tej pory poruszył wiele serc i umysłów. Opowiemy też o jego produkcji i zaskakującej reakcji widzów na całym świecie.

Audience Zanim rozpoczęliśmy produkcję „Świadka” w 1998 roku, nasze życie zmieniła seria spotkań. Poznaliśmy zwyczajnych ludzi, którzy podjęli nadzwyczajne zobowiązanie: iść za głosem własnego sumienia. Postanowili robić to, co uznali za słuszne mimo poważnych przeciwności.

Ludzie ci odważyli się stanąć twarzą w twarz z prawdą o własnym udziale w niesprawiedliwości dotykającej innych. Trzeba podkreślić, że starali się nie reagować strachem, złością czy osądzaniem lecz kreatywnością i działaniem bez przemocy. Najpierw sami zmienili własne życie, a potem zobowiązali się pomagać w tworzeniu pokojowej zmiany społecznej. Ich droga nie polegała na dążeniu do perfekcji, ale na budowaniu uczciwości i spójności. Nowy kierunek swoich dążeń wybierali świadomie i codziennie stawiali kolejne, małe kroki, aby stawać się bardziej świadomymi, współczującymi i odważnymi obywatelami świata.

El TestigoMarquee Jako twórcy filmowi, chcieliśmy podzielić się tymi opowieściami o osobistej przemianie. Właśnie dlatego założyliśmy organizację pod nazwą "Tribe of Heart". Naszym celem jest tworzenie filmów o podróży budzącego się sumienia. Historie, jakie chcemy opowiadać, nie są o bohaterach i wielkich ludziach, ale o wadze samego dążenia do bycia lepszym człowiekiem, a także o bohaterstwie, które może obudzić się w każdym, kto podąża za głosem sumienia i otwiera serce na najbardziej potrzebujących.

Peaceable Kingdom Gdy w 2000 roku skończyliśmy prace nad "Świadkiem", wiedzieliśmy, że ma on dobre przesłanie, ale nie mieliśmy pojęcia jak zareaguje publiczność. Kiedy - już na pierwszym festiwalu - nasz film otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, wiadomość tę przyjęliśmy z zaskoczeniem i ogromną radością. Wkrótce "Świadek" stał się ulubieńcem festiwali filmowych, zdobywając jeszcze dziewięć głównych nagród, a także otrzymując entuzjastyczne recenzje zarówno od widzów, jak i przedstawicieli prasy.

Wzruszeni historią człowieka, który przeszedł tak wielką przemianę, ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk spontanicznie zaczęli pomagać nam w udostępnianiu "Świadka" szerszej publiczności. Co więcej, tyle osób zaoferowało swoją pomoc, że często nie byliśmy w stanie nadążyć z odpisywaniem!

Girl and Ducks Tylko do roku 2002, tysiące ludzi kupiło przez internet płytę ze "Świadkiem", żeby podzielić się filmem z rodziną i znajomymi. Informowali też dziennikarzy, stacje telewizyjne, gwiazdy filmu i liderów ze świata polityki. Pełni entuzjazmu widzowie zorganizowali tysiące lokalnych pokazów w kinach, bibliotekach, szkołach, na uniwersytetach czy w świątyniach. Rozpowszechnili film również na skalę międzynarodową: współpracując z nami, przetłumaczyli film na wiele języków. Wysiłek ten kontynuujemy do dzisiaj za pomocą tej właśnie strony.

Im szerszej publiczności znany był „Świadek”, tym bardziej rosło uznanie dla jego pozytywnego wpływu na coraz większą liczbę osób. Efekt ten wzmacniał się jeszcze bardziej dzięki ciągłemu napływowi pomocnych sugestii i twórczych pomysłów. Zaczęliśmy również otrzymywać datki, które pozwoliły nam dotrzeć do szerszej grupy odbiorców i rozwinąć programy edukacyjne związane z filmem. Otrzymane środki pokryły także koszt produkcji naszego następnego filmu dokumentalnego Peaceable Kingdom. ("Królestwo Pokoju").
world
Nie trzeba dodawać, że to doświadczenie całkowicie zmieniło nasze życie. Nauczyliśmy się, że kiedy pracuje się razem w służbie czegoś znacznie większego i ważniejszego niż my sami, osiąganie zmian jest dużo łatwiejsze i przynosi znacznie więcej satysfakcji niż mogliśmy sobie to kiedykolwiek wyobrazić.

Shooting Footage Mówiąc najprościej, na własne oczy przekonaliśmy się, że zmiana postawy jednej osoby może naprawdę zmieniać świat. I mimo, że społeczeństwo jest często przesycone cynizmem, przemocą i skłonnością do wykorzystywania innych, to wiele małych i prostych, ale jednak pozytywnych zmian dokonywanych przez wielu ludzi może stać się potężną falą transformacji i pokojowej przemiany.

Zapraszamy Was do przyłączenia się do naszej podróży – odkrywania siebie i pomagania tym, którzy są najbardziej bezbronni, tak ludziom jak i innym zwierzętom. Będziemy przy tym mieli okazję wiele się nauczyć, poznamy nowych przyjaciół i będziemy dzielić się radością tej pracy, która jest przecież bardzo potrzebna.

Jenny Stein i James LaVeck
Filmowcy, współzałożyciele Tribe of Heart

Prosimy o przesyłanie Waszych sugestii! Czytamy każdy komentarz, a Wasze spostrzeżenia pomagają nam ulepszać tę stronę i rozwijać pomysły na kolejne filmy. Od czasu do czasu wybieramy i publikujemy poniżej komentarze, które naszym zdaniem mogą być pomocne dla nowych widzów. Możecie także zaznaczać ulubione komentarze. Pomoże to innych widzom zorientować się, które uwagi są najbardziej przydatne.


Witamy w społeczności Tribe of Heart!

Wielu z nas zaczyna zdawać sobie sprawę, że nasza planeta przechodzi kryzys i bardzo chcemy udzielić jej wsparcia. Jednak często wydaje się nam, że połączenie szczerej motywacji ze skutecznym działaniem jest zbyt trudne, za bardzo skomplikowane.

Zespół Tribe of Heart nakręcił „Świadka” i stworzył wirtualną salę kinową, żeby ułatwić ludziom angażowanie się w pozytywne zmiany tak bardzo potrzebne dziś ludzkiej społeczności. Chcemy również, by takie działania dawały więcej satysfakcji. Każdy ruch na rzecz sprawiedliwości, podejmowany indywidualnie czy w skali globalnej, zaczyna się od pojedynczego kroku. To decyzja, by działać w imieniu tych, którzy są od nas bardziej bezbronni. Eddie, bohater filmu „Świadek”, podjął taką decyzję. Ty również możesz to zrobić. Kiedy już rozpoczniesz swoje działania, z pewnością nie raz zaskoczysz samą/samego siebie tym, co jesteś w stanie osiągnąć i jak bardzo znacząca może być Twoja aktywność.

Dokonywanie znaczących zmian leży w zakresie możliwości każdego z nas. Rzecz w tym, by zrobić ten pierwszy krok. W kolumnie po prawej stronie znajdziecie propozycje działań, które można wykonać od razu. Natomiast poniżej omawiamy parę możliwości zgłębiania spraw związanych z ideami, które analizujemy w naszym filmie.KRÓLESTWO POKOJU
Podróż do domu

Najnowszy film dokumentalny nakręcony przez Tribe of Heart

Preview for Peaceable Kingdom
Otwórz oczy... Zaufaj swojemu sercu...
Wybierz się w tę Podróż


Obejrzyj krótki film
A LIFE CONNECTED

nakręcony przez Non-violence United
(czas trwania: 12 minut)

A Life Connected"Każdy z wyborów dokonanych w przeszłości buduje nasze obecne życie. Podobnie nasze dzisiejsze wybory będą składać się na świat, w którym przyjdzie nam żyć jutro. Istnieje sposób na to, by budować lepszy świat ..."Dowiedz więcej się o micie
"humanitarnej" hodowli zwierząt

Obecnie zarówno przemysł wykorzystujący zwierzęta jak i niektóre organizacje działające na rzecz zwierząt propagują ideę, że można używać i zabijać zwierzęta w sposób, który uczciwie da się opisać jako pełen szacunku, współczujący czy też humanitarny. Uważamy, że ten „Mit humanitarnej hodowli” przedstawia fałszywy obraz realiów wykorzystywania zwierząt i kultywuje pozytywny obraz działań, które nie są ani sprawiedliwe, ani dobre czy zrównoważone.Don't Buy The Myth

Tribe of Heart wraz z grupą byłych farmerów, a także we współpracy z założycielami schronisk dla zwierząt (tzw. sanctuary, gdzie uratowane od śmierci zwierzęta spokojnie dożywają swoich dni), edukatorami i artystami podejmuje wysiłki w celu demaskowania dezinformacji związanej z Mitem humanitarnej hodowli. Zamierzamy inspirować ludzi do pracy na rzecz pokojowej przemiany społeczeństwa, aby szanowało wewnętrzną godność i wartość tak zwierząt jak i ludzi.

Więcej na ten szeroki temat dowiesz się na stronie HumaneMyth.org, a tutaj proponujemy wprowadzenie w postaci pokazu slajdów, które powinny pomóc Ci rozpocząć działania:

Obejrzyj "Szczęśliwe krowy: mit a rzeczywistość"

Happy Cows


Obejrzyj "Jajka bezklatkowe: mit a rzeczywistość "

Cage-Free eggs

Podziel się filmem „Świadek”. Zasiej ziarno zmiany.Email InvitationZaproś inne osoby do obejrzenia "Świadka" online
Jeśli obejrzenie tego filmu było dla Ciebie ważnym doświadczeniem, poleć go innym ludziom! Osobiste dzielenie się tym dokumentem jest bezpośrednim i często bardzo satysfakcjonującym sposobem inspirowania innych do pozytywnej zmiany. Jeśli wystarczająco wielu z nas podzieli się przesłaniem zawartym w tym filmie, będziemy mogli wspólnie stworzyć falę zmiany, która opłynie cały świat. Nasz system zaproszeń powinien to ułatwić. Nie czekaj już dłużej. Zacznij działać teraz. Kliknij tutaj

Kup płytę DVD ze "Świadkiem", aby podzielić się z innymi
Witness DVDCzasem łatwiej jest namówić kogoś do obejrzenia filmu, kiedy osobiście wręczysz płytę lub jeśli zaproponujesz wspólne oglądanie. W takich przypadkach zachęcamy do zakupu płyty DVD i przekazywania jej członkom rodziny, przyjaciołom, kolegom i koleżankom z pracy, studentom, nauczycielom, dziennikarzom, przywódcom duchowym, bibliotekarzom, politykom i wszystkim tym, którzy według Ciebie mogą skorzystać z obejrzenia tego filmu. Jeśli chcesz mieć więcej egzemplarzy, aby móc je rozdawać, proponujemy program „Dar współczucia”, w ramach którego pakiet 10 płyt DVD otrzymuje 50% zniżkę.
Dowiedz się więcej


Wklej zwiastuny filmu na swojej stronie
Z łatwością możesz dotrzeć do wielu ludzi dzieląc się zwiastunem „Świadka” oraz zapowiedzią naszego najnowszego filmu, „Królestwo Pokoju: Podróż do domu” poprzez zamieszczenie ich na swojej stronie internetowej czy profilu na Facebooku. Dużo osób mówi, że głęboko poruszyło ich obejrzenie nawet samych zwiastunów. Poza tym, pomożesz wielu ludziom w dotarciu do tej wirtualnej sali kinowej, gdzie będą mogli zobaczyć film w całości. Pomogą Ci w tym poniższe linki.

Pobierz kod embed dla zwiastuna filmu „Świadek”


Pobierz kod embed dla zwiastuna filmu „Królestwo Pokoju”

Użyj portali i serwisów społecznościowych, aby powiadomić swoich znajomych o „Świadku”Social Networking
Jeśli prowadzisz bloga, masz profil na Facebooku, MySpace, konto na Twitterze czy posługujesz się innym narzędziem na portalach społecznościowych, możesz przyczynić się do pozytywnej zmiany mówiąc ludziom o "Świadku" i kierując ich na tę stronę internetową. Kliknij na biały znak poniżej, aby uzyskać łatwy dostęp.

Bookmark and Share

Urządź pokaz filmu "Świadek".
Możesz urządzić małe, prywatne pokazy filmu "Świadek" dla przyjaciół i rodziny u siebie w domu, a potem zachęcić do dyskusji. Średniej wielkości pokaz publiczny można zorganizować w lokalnej bibliotece, sali lekcyjnej, sali wykładowej na uczelni, w centrum jogi, kościele czy innym miejscu, gdzie spotykają się ludzie tworzący lokalną społeczność. Większe pokazy można urządzać w niezależnych kinach czy uniwersyteckich audytoriach. Niezależnie od tego jak duża będzie twoja widownia - jedna osoba czy tysiąc - wpłyniesz na czyjeś życie, a co za tym idzie, będziesz mieć faktyczny udział w zmienianiu świata. Dowiedz się więcej


Weź większy udział w działaniach Tribe of Heart

Tribe of Heart team
Zespół Tribe of Heart na światowej premierze Królestwo Pokoju: Podróż do domu

Przekaż darowiznę, by pomóc nam kontynuować naszą pracę
Twoja darowizna pomoże nam wyprodukować więcej filmów takich jak "Świadek" i KRÓLESTWO POKOJU: PODRÓŻ DO DOMU, oraz tworzyć innowacyjne narzędzia takie jak ta wirtualna sala kinowa, która pozwala każdej osobie niezależnie od miejsca, gdzie przebywa, oglądać te filmy i dzielić się nimi. Celem Tribe of Heart jest wyposażyć ludzi na całym świecie, którzy troszczą się o innych, w możliwość działania na rzecz pokojowej przemiany. Jeśli chcesz wesprzeć naszą wizję, rozważ przekazanie nam darowizny już dzisiaj.

Donate


Zamów nasz elektroniczny newsletter i śledź nasze działania na Facebooku i Twitterze

Możesz otrzymywać wiadomości i aktualizacje na temat naszej inicjatywy "Global Tribal Initiative", której celem jest udostępnienie w zrozumiałej formie przesłania naszych filmów ludziom na całym świecie. Nasz newsletter będzie Cię także informować o innych filmach i projektach Tribe of Heart wraz z naszym najnowszym filmem dokumentalnym "Królestwo Pokoju: Podróż do domu", który niedługo będzie miał swoją premierę na DVD. Zależy nam oczywiście na chronieniu Twojej prywatności i nie będziemy przekazywać Twojego maila innym osobom.

Twitter

Przekazujemy podziękowania i jedną myśl na zakończenie

Wszystko, co robimy jest możliwe dzięki sile społeczności. Choć, z jednej strony, praca ta oznaczała uświadomienie nam samym wielu bolesnych prawd, to równocześnie pomogła nam odkryć jak wielu jest ludzi w każdym środowisku, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za wpływ jaki mają ich wybory na życie innych, i którzy pragną żyć nie czyniąc nikomu krzywdy, nie eksploatując nikogo. Działania podejmowane na rzecz czyjegoś szczęścia i dobra mogą mieć niezwykle duży wpływ i tak naprawdę są jednym z największych darów, jakie można ofiarować światu. Dziękujemy za odwiedzenie naszej wirtualnej sali kinowej.

 
Czytamy każdą wiadomość i doceniamy Wasze uwagi. Tak naprawdę większość zmian i ulepszeń naszych projektów nie miałaby miejsca bez Waszych sugestii. Jednak ze względu na niewielki rozmiar naszego zespołu i olbrzymią ilość korespondencji jaką otrzymujemy, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każdy email. Odnosi się to w szczególności do okresów intensywnej pracy twórczej, takiej jak edytowanie naszych filmów. Nie oznacza to, że nie doceniamy Waszych emaili! Przysyłajcie więc komentarze, a my, jeśli tylko jesteśmy poza pokojem edycyjnym lub planem filmowym, zrobimy wszystko, żeby odpowiadać bez opóźnień. Jeśli email dotyczy pilnej sprawy, odpowiemy jak najszybciej.

 
 
Email: mail@tribeofheart.org Tribe of Heart, Ltd.
PO Box 149
Ithaca, NY 14851
Nr telefonu: 607.275.0806 Fax: 607.275.0702